Szabadítsa fel a testi és lelki jóllétet ősi technikákkal
A thai masszázs különösen gyógyító, kiegyensúlyozó és élénkítő hatást gyakorol a testre, az elmére és a lélekre a természetes öngyógyító erők tartós aktiválásával. A thai masszázs fokozza a vérkeringést, és így az izmok, a bőr, a kötőszövet, valamint a belső szervek oxigénellátását.
A thai masszázs meglazítja vagy feloldja a legmakacsabb izomblokádokat is. Az első alkalmak talán kissé fájdalmasak lehetnek, amíg a blokádok fel nem oldódnak, és a kellemes ellazulás be nem következik. Ez azonban a stimulált öngyógyító erő és az öngyógyulási folyamat kezdetének fényében értelmezendő. Sok rendszeres vendég azt mondja tapasztalatból: "Ha nem fáj, akkor nem is használ." Azonban a masszázs intenzitását bármikor megvitathatja a masszőrrel, hogy az Ön számára megfelelő legyen.
A nyugodt és áramló mozdulatok harmonikus összjátéka, valamint a feszültség és a relaxáció váltakozása révén a thai masszázs alatt a legmélyebb ellazulás állapota érhető el, ami elindítja a gyógyulási folyamatot. Ettől kezdve a testében tartósan aktiválódik az öngyógyítás. A hagyományos thai masszázs alkalmazkodóképességének köszönhetően az Ön panaszaira egyénileg és pontosan lehet reagálni. A masszázsok révén a bőr-szerv reflexíveken keresztül a belső szervekre is pozitív hatás gyakorolható.
A tradícionális thai masszázs hatásmechanizmusa orvosi tudományos szempontból: csökkenti a kortizolszintet (stresszhormon). Ez segít megelőzni a tartós kortizoltöbblet (stresszreakció) következtében kialakuló betegségeket, mint például a szívbetegségek és a magas vérnyomás, valamint javítja az alvászavarokat. Így a thai masszázsok hozzájárulnak a szív- és érrendszeri betegségek, a kiégési szindróma, a depresszió, az elhízás és a koncentrációs zavarok megelőzéséhez.
A szervezet szerotoninszintje (a boldogsághormon) nő a masszázs után. A szerotonin nyugodtságot, belső békét és elégedettséget kelt. Ezzel szemben csökkenti a negatív érzelmi állapotokat, különösen a félelmet, az agresszivitást, a szomorúságot és még az éhségérzetet is. A thai masszázs terápia ezen pozitív hatásai hetekig is fennmaradhatnak.
A myofasciális triggerpontok (triggerpontterápia) intenzív masszírozása pozitívan hat a fájdalomra. A fájdalomszindrómák 80-90%-a ilyen izomkeményedésekre vezethető vissza. A hagyományos thai masszázs fájdalomcsökkentő hatása krónikus fájdalmak, mozgáskorlátozások, feszültségek, valamint az ezekkel együtt járó pszichés tünetek, például nyugtalanság és szorongás esetén akár hetekig is kitart.
A thai masszázs serkenti és aktiválja a nyirokrendszert, így a nyirok hatékonyabban kering a testen keresztül. Ez segíti a sejtek lebontási termékeinek jobb eltávolítását, valamint a kórokozók és a rákos sejtek hatékonyabb védekezését, amelyeket így fel lehet ismerni és el lehet távolítani.
A thai masszázs közbeni mély relaxáció aktiválja a paraszimpatikus idegrendszert (pihenő- és regenerációs ideg). Ennek eredményeként a véráramlás fokozottabban koncentrálódik a belső szervekre, a szívverés csökken, és az érfeszültség (vérnyomás) csökken. A thai masszázs a szimpatikus idegrendszer (harc- vagy menekülés ideg) aktivitásának csökkentésével gyorsan és hosszabb távon csökkenti a pszichofizikai stressz tüneteit. Ez enyhíti a belső feszültséget és szorongást, segíti a pihenést, és így elősegíti az érzelmi egyensúly fenntartását. Nyugodt, privát masszázs szobáink tökéletes környezetet biztosítanak ehhez.
thai-massage.content.question.8=A thai masszázs természetes és tartós módon serkenti az öngyógyító képességeket, mivel a mélyebb légzés révén a test és a szervek fokozott véráramlást kapnak, ezáltal oxigénnel telítődnek. Így a kimerültség és energiahiány egy thai masszázzsal specifikusan és tartósan javítható.
A fejfájás (tenziós fejfájás, migrén) a thai masszázs segítségével hatékonyan csökkenthető. A nyomáspontok masszírozása közvetlenül serkenti a bőr, a kötőszövet, a zsírsejtek és az izmok vérkeringését, elősegítve ezzel ezen szövettípusok regenerálódását, megújulását és öngyógyulását.
A vázizomrendszer a nyújtások és feszítések váltakozásával lazul el. Ezáltal a thai masszázs hosszú távon pozitívan befolyásolja a testtartást. A gerinc csavarása, hajlítása és nyújtása feszítéssel fokozható, ami enyhíti a hátfájást és javítja az általános fizikai mozgékonyságot.
Az ízületek forgatása hozzájárul a fokozott ízületi folyadéktermeléshez, ami javítja a fizikai rugalmasságot és mozgékonyságot. Az olyan helyzetek, ahol a lábak mozognak vagy felemelkednek, elősegítik a véráramlást és a regionális nyirokelvezetést.
A masszázs során az óvatos érintés fizikai jólétet közvetít, a markolási és emelési technikák pedig biztonságérzetet keltenek. Ez megkönnyíti a mély relaxációt, és a megnövekedett oxitocin-kibocsátás révén csökkenti a szorongást. Az oxitocin (a "boldogsághormon") az emberekben a szerelemhez, bizalomhoz és biztonsághoz kapcsolódik. Az oxitocin kibocsátását minden kellemes bőrkontaktus kiváltja.
A hagyományos ázsiai thai masszázs elméletében bizonyos nyomáspontokra (marma pontok) és energialineákra (energiameridiánok) gyakorolt nyomás az alábbi testi tünetek enyhítésével hozható összefüggésbe:
Izomzavarok: Oldja a feszültséget, az összetapadásokat és az izmok keményedését. Enyhíti a fájdalmas izomfeszültségeket a váll, a hát és a nyak területén.
Fájdalomszindrómák: Enyhíti a fejfájást, a migrént, a mozgásszervi fájdalmakat, a térdfájdalmat, a hátfájást, az ízületi fájdalmat, az izomfájdalmat és a fibromyalgiát.
Szervrendszerek funkcionális zavarai: Csökkenti a vérnyomást és a szívfrekvenciát, növeli a szervi véráramlást. Enyhíti az irritábilis bél szindróma (IBS), a köhögés, a tinnitus és a székrekedés tüneteit.